HABERLER

Filli Boya’dan kişiye özel renk üretimi
       Boya sektöründe her zaman ilklerin firması olan Filli Boya, ColorExpress renklendirme sistemi “Kişiye özel renk üretimi” ile bir ilke daha imza atıyor.
 

ÜRÜN ARAMA

Bulunduğunuz Yer:  Anasayfa
Kovada değil, duvarda ekonomi Yazdır E-posta
Kovada değil, duvarda ekonomi
Alpina Promat       Filli Boya ekonomik boya tarifini yeni Alpina Promat ile yeniden yapıyor. İç cephe boyalarında ekonomik kulvarda tüketici sıkıntılarının tespit edilmesi ile geliştirilen ve bu sıkıntılara kesin çözümler getiren Alpina ProMat, tüketicinin verdiği paranın hakkını alıp almadığını sorgulatıyor. 
      
     

Filli Boya, teknik avantajları bakımından uzun ömürlü boyalar olarak bilinen silikatlı boya sistemlerindeki teknolojiden yola çıkarak ve Caparol'un gelişmiş silikat teknolojisinden faydalanarak, ülkemizin ihtiyacı olan daha dayanıklı, daha fazla yer boyayan, maksimum yüzey hatası örten profesyonel mat özellikteki Türkiye'nin ilk silikat teknolojisi ile güçlendirilmiş iç cephe boyası Alpina ProMat'ı üretti.
     
     İç cephe boyalarında ekonomik kulvarda tüketici sıkıntılarının tespit edilmesi ile geliştirilen ve bu sıkıntılara kesin çözümler getiren Alpina ProMat, tüketicinin verdiği paranın hakkını alıp almadığını sorgulatıyor.
     
Ekonomik boya alırken şu hususlara dikkat edilmesi büyük önem arz ediyor;

 • Bir kova ile ne kadar fazla yer boyandığı,
 • Alınan boyanın duvardaki dayanım süresi,
 • Boyanın ustaya sağladığı uygulama kolaylığı,
 • Yüzey hatalarını hangi ölçüde kapattığı.

        İşte bütün bu özellikler dikkate alınarak üretilen Alpina ProMat, içerdiği silikat teknolojisi sayesinde daha fazla yer boyama imkanı sağladığı gibi ekonomik boya kulvarındaki en dayanıklı boya olarak da devrim oluşturuyor.
       
       Böylece alınan bir kova boyanın ne kadar ekonomik olduğu değil, yapılan işin sonuçta ne kadar ekonomi sağladığı, ne kadar fazla yüzey boyadığı ve ne kadar süre dayanım gösterdiği önem kazanıyor. Su camı ve metil silikonatla güçlendirilmiş en son silikat teknolojisi ürünü olan
       Alpina ProMat'ın uygulanmasını takiben, iki üstün özellik yüzeyde hayat bulmaya başlıyor:
       
  Hayat: Silisleşme reaksiyonu sayesinde boyanın duvara yapışma özelliği iki kat artırılıyor. Birinci aşamada boyanın içindeki özel organik bağlayıcı yüzeye çok güçlü bir şekilde yapışıyor ve bir film oluşturuyor. İkinci aşamada ise; inorganik bağlayıcı olan su camı havadaki karbondioksit ile birleşerek yüzey ile reaksiyona giriyor ve uygulandığı yüzeyle bir bütün oluşturuyor.

  Bu reaksiyona silisleşme deniyor, silisleşme boyaya çifte aderans özelliğini kazandırıyor. Uygulama yapılıp, boya kuruduktan sonra bu süreç tamamlanıyor ve boya adeta yüzey ile tek parça haline geliyor. Bu sayede boyanın dış etkenlere karşı mukavemeti maksimum seviyeye çıkarılmış oluyor ve uzun yıllar dayanıklı kalması ağlanıyor.

  Hayat: Metil silikonatın havadaki karbondioksit ile birleşmesi sonucu elde edilen labirent doku sayesinde oda içinde doğala yakın nefes alma etkisi oluşturuluyor. Bu özellik sayesinde boyadaki kabarma ve dökülmeler engellenmiş oluyor.

  Silikat teknolojisi ile güçlendirilmiş iç cephe boyası
        Silikat teknolojisinin ülkemiz şartlarına uyarlanması ile oluşturulan Alpina ProMat, kendine ayrıcalık kazandıran bu 2 aşamalı reaksiyon ile 5 devrim niteliğinde özelliği pazara sunuluyor.
       
  Çifte aderans: Boyanın duvara sadece güçlü yapışması değil aynı zamanda yüzeyle bütünleşip, tek parça haline gelmesi sağlanmış. Buradaki çifte aderansın ilk aşaması, boyanın içindeki özel organik bağlayıcının yüzeye çok güçlü yapışma kabiliyeti göstermesi. İkinci adımda ise boya içindeki su camının havadaki karbondioksit ile reaksiyona girerek yüzeyin içine doğru işlemesi, yüzeydeki dolgularla ve kendi pigmentleri ile de birleşip, duvar ile tamamen bütünleşmesi.

  Kimyasal terim olarak bu reaksiyona "silisleşme" adı veriliyor. Bu reaksiyon sayesinde uygun zemin hazırlığı yapılmış yerlerde, yüzeyden hiç ayrılmayan boya sistemi elde ediliyor kabarma ve dökülmeler engelleniyor.
  Uzun ömürlü: Çifte aderans sayesinde, yüzeyle bütünleşen boyanın dayanıklılığı ve mukavemeti maksimum seviyeye getirilmiştir. Silisleşme reaksiyonu boyanın dış etkenlere karşı dayanımını artırır, sağlamlaştırır.

  Maksimum yüzey boyama ve çalışma kolaylığı: Silikat teknolojisi daha fazla yer boyama imkanı sağlar. Silikat teknolojisinden elde edilen avantajlar sayesinde, boyanın duvardaki yayılımı kolaylaştırılmış ve yapışma direnci artırılmıştır. Böylece sarfiyatı en düşük hale getirilir. Maksimum çalışma kolaylığı da çok uygun fiyata sağlanmıştır.

  Doğala yakın nefes alma: Silikat teknolojisinin en üstün özelliklerinden biri olan nefes alma özelliği maksimum seviyeye getirilmiştir. Metil silikonatın havadaki karbondioksit ile birleşmesi sonucu elde edilen labirent doku sayesinde oda içinde doğala yakın nefes alma etkisi oluşturulur. Bu üstün nefes alma özelliği de kabarma ve çatlamalara engel olur.

  Profesyonel mat: Su camının bağlayıcı olarak kullanılması ürüne doğal bir matlık kazandırır. İnorganik bağlayıcının ve silisleşme reaksiyonunun etkisi olan doğal matlık, yüzeye ihtiyaç duyulan dolgun matlığı, dayanıklı bir yapıda verir. Bu yapı profesyonellerin ihtiyaç duyduğu uygulama kolaylığı ve yüksek estetiği beraberinde getirir.
 •  
  < Önceki   Sonraki >

  ÜRÜN GEZGİNİ

  7653 CEVİZ
  7653 CEVİZ


  FAWORİ PREMİUM SENTETİK BOYA
  FAWORİ PREMİUM SENTETİK BOYA


  ALPİNA TEK
  ALPİNA TEK


  7611 KİRAZ
  7611 KİRAZ


  7657 CEVİZ
  7657 CEVİZ


  Giriş Formu


  Kayıp Parola?
  Hesabınız yok mu? Kayıt Ol

  COLOR EXPRES

  colorexpres.GIF